google2b259337bdfd3f8b.htmlשלי ברעם-מירוז מטפלת קלינית מוסמכת (M.A) - המסע אל חבצלות המים 
פרק 28 מתוך הספר
המסע אל תבונת הנסתר - מדריך להתפתחות רוחנית
מאת שלי ברעם (2006, הוצאת גלגל)


המסע אל תוך חבצלות המים
 
 
השלום והברכה לקוראינו.
היום אנו מבקשים לקחת אתכם למסע קסום ונפלא אל מעמקי היקום באמצעות מדיטציה מונחית. מטרתה של מדיטציה זו היא לאפשר לכם להתנסות בכניסה לממדים שונים במרחבי הגלקסיה  שלכם ולסייע לכם לחוות את עצמכם באופן אחר מזה שבו אתם מורגלים בחיי היום-יום.
אנו מציעים לכם לקרוא תחילה את כל הפרק עד תומו**, ולאחר מכן לתרגל מדיטציה זו פעם ביום, במשך חמישה ימים רצופים, על מנת להשיג תוצאות מירביות.
קדימה, אנו מתחילים. חגרו נא את חגורות הבטיחות... אנחנו צוחקים... בעולמנו הביטחון מלא ואין בו מקום לדאגה.
ובכן, שבו או שיכבו בתנוחה נוחה ועצמו את עיניכם. קחו בעדינות שאיפה עמוקה. כעת נשפו החוצה באיטיות וברכות. עשו זאת מספר פעמים עד שתחושו שגופכם רפוי וכל הדאגות והטרדות שלכם יוצאות מכם בצורה של זרמי עשן בצבעים שונים, המתפוגגים בחלל האויר.
כעת דמו שאתם נמצאים במקום שליו, על גדות אגם קטן ויפהפה אשר ישנן בו חבצלות מים רבות. התבוננו בסביבה – בדשא הירוק, בריצודי השמש על המים, והניחו לרוח הקלה והנעימה ללטף אתכם...
כשתהיו מוכנים, התמקדו באחת מחבצלות המים שבאגם (הקרויות במקומותיכם גם שושנת מים, נימפאה או לוטוס), והביטו בה היטב. 

 

דמיינו אותה גדולה במיוחד, והיכנסו אל תוכה. פיתחו את עליה והחליקו פנימה. התבוננו סביבכם, מה אתם רואים?
עכשיו היכנסו עמוק יותר, אל קנה השורש שלה. שימו לב לקרירות האופפת אתכם ולמה שקורה לחבצלת המים כאשר אתם נמצאים בתוכה.
המשיכו ודמו את עצמכם מופרשים מחוץ לקנה השורש אל תוך מימי האגם, ותנו למולקולות המים לחדור אליכם. הרגישו כיצד הן נכנסות אליכם ואתם נכנסים אליהן... אתם מתאחדים עם המים.
הישארו כך מספר דקות, וחושו את התמוססות הגבולות הפיסיים ביניכם לבין הסביבה.
עכשיו המשיכו לצלול פנימה עמוק ככל האפשר. אינכם זקוקים לאוויר ויש לכם חמצן בשפע. על אף שאתם מתקשים לראות משום שהמים עכורים, הנכם חשים את כל מה שקורה מסביבכם, בדומה לדגים. קחו מספר נשימות והגבירו את הריכוז שלכם.
כעת היכנסו אל קרקעית האגם. חדרו ממש אל תוך האדמה, עמוק יותר ויותר, והרגישו כיצד היא נמסה תחת רגליכם תוך שנפתח בה פתח רק עבורכם, המוזן בכוח המחשבה שלכם.
אתם עטופים עכשיו ברגבי האדמה הרכים והלחים, חשים את התחושות הנפלאות של ההתאחדות עם היקום. אין בכם פחד. אתם מרגישים את היקום ברמה שונה – ברמה המולקולרית והאטומית שלו. הגוף הגשמי שלכם אינו מובדל עוד מהסביבה. הנכם שרויים בשלווה.
עתה המשיכו אל מעבה האדמה פנימה, עד אשר תגיעו למערה קטנה וקרירה. היצמדו אל קיר המערה, והרגישו כיצד הגוף שלכם נטמע בתוכו. הישארו שם כמה זמן שתחפצו.
עכשיו עצמו את עיניכם. אתם בחלל. כיצד הגעתם מן המערה אל החלל? הכל עניין של תפיסה. מעברים בין אירועים ומקומות אינם תלויי מקום, אלא תלויי מחשבה – אתם נמצאים היכן שאתם חושבים שאתם נמצאים, ואתם כמובן חושבים שאתם נמצאים איפה שאתם ...
אם כן, בעת שאתם מדמים כי אתם בחלל – שם אתם נמצאים. אתם מוזמנים לשוטט במרחבי הקוסמוס. בכל רגע שתבחרו תוכלו לחזור בחזרה אל האגם, אל חבצלת המים או אל ביתכם. אל תחששו, שהרי אתם שולטים בכל התהליך. רחפו לכם בנחת והרגישו את הרוח הנוצרת כתוצאה מתנועתכם במרחבי החלל. רוח זו גורמת לכם לתחושה נעימה.
הסתכלו וראו את אבק הכוכבים, את שבילי האטמוספירה, את היקומים המקבילים. התבוננו. אל תשתתפו, אל תנסו לקחת חלק, רק התבוננו ביקום המקיף אתכם, ובכם מקיפים את היקום. ניצרו את התחושה הזו של שקט בלבכם, את תחושת הרוגע העוטפת אתכם, ואת הידיעה כי מצויים אתם במקום נטול דאגות. שקט. רק שקט בחלל.
התמסרו לתחושת האחדות, לתחושת הנביעה ממקורות אין קץ, לתחושה שהגעתם אל המקום אליו נכספה נפשכם. למקום בו אין תחינה. למקום שבו התקווה גוברת על הייאוש, העוצמה גוברת על חוסר האונים והאמת היא אחת.
במקום הזה, בו האטומים מתחילים את ראשית הדורות והתבונה האנושית מתחברת לזו הקוסמית – במקום הזה מצויה האמת. ברגע הזה מתמצה הכל ללא כלום. כל היש הופך לאין, לאלוהות. ברגע הזה, השנאה מתחלפת באהבה והשיכרון מפנה מקומו להתפכחות.
בני אדם, הישארו ברגעים הקסומים של החיים כאשר אתם בין שמיים לארץ, ובקשו לכם את מחוז חפצכם, כי בהישג ידכם הוא. אינכם צריכים להרחיק לכת, רק הושיטו את ידיכם בהבנה ואהבה ואז יימצא מזור לכל כאב ופתרון לכל חידה – כיוון שכל דבר ודבר מכיל ואוצר בתוכו את האחדות המשלימה שלו, וכל שאלה מכילה את תשובתה.
אנא זכרו, כי בכל שעה של מצוקה, של בלבול ושל חוסר ודאות קשה, תוכלו תמיד לחזור אל האגם ואל החלל העוטף אתכם באהבה רבה, ובעיקר – תוכלו לחזור אל רגע האמת, שבו הכל פשוט וברור.
כעת התחילו להרגיש את כוח המשיכה של כדור הארץ – כיצד האטומים שבגופכם מתחילים למשוך את המהות הפנימית שלכם חזרה אליו.
נשמו מספר נשימות עמוקות וחזרו ברכות אל גופכם. הניעו אותו בעדינות. פקחו את עיניכם באיטיות, תוך שאתם חשים רגועים, נינוחים ואוהבים. ברוכים השבים מן המסע.
המסע אל עבר חבצלות המים ניתן לכם כסיפור משל להתקדמותכם בחיים: משל ליכולת שלכם לבחון מחוזות חדשים ללא שיפוט, מתוך התמסרות וללא פחד; משל להעמקתכם אל תוך הלא לאהבה הגדולה שלכם לטבע והשאיפה שלכם להתמזג איתו כפי שהגעתם לעולם הזה – תמימים ובלתי מנוכרים.
נסו לתרגל את המסע אל תוך חבצלות המים. תחושות רבות יציפו אתכם במסעותיכם אל תוך האדם/מה. לאחר שתתרגלו מדיטציה מונחית זו מספר פעמים תוכלו לחוש את מעטפת עורכם, המכווצת אתכם מן הסביבה, מרפה את עצמה ומשרה בכם אהבת עולמים.
אנו מאחלים לכם מסע של שלום.

שלכם, מלאכי המים.


**באפשרותכם גם להקליט את ההנחיות על גבי רשמקול, כך שתוכלו לתרגל את המדיטציה תוך כדי האזנה להן.