google2b259337bdfd3f8b.htmlשלי ברעם-מירוז מטפלת קלינית מוסמכת (M.A) - להיזכר בגדולות ונצורות
פרק 25 בספר 
המסע אל תבונת הנסתר - מדריך להתפתחות רוחנית
מאת שלי ברעם (2006, הוצאת גלגל)


להיזכר בגדולות ונצורות (מוצא המינים)שלום יקירים.
אנו רוצים היום לעמוד על הרעיון של התפתחות האדם מן הקוף. האם באמת ניתן לחשוב כי מוצאו של האדם הוא מחיה אחרת? ובכן כן. בהתייחסות כללית, ניתן לומר כי יש בכם תכונות קופיות רבות: אתם דומים לקופים במראכם, מחקים איש את רעהו, חיים בקהילות ונחושים בעליונותכם על ממלכת החי. הדבר מאפיין במידת מה את אוכלוסיית הקופים – יש בהם שאר רוח והם רואים עצמם כיצורים מפותחים ובעלי תוחלת.
האם יתכן אפוא כי מוצאכם הגנטי הוא מן הקופים? ובכן הרשו לנו להציע סברה חלופית: אכן יש בכם חומר תורשתי השייך לקופים, וזאת משום שיש בכם את כל החומר התורשתי שיש בכל אוכלוסיית העולם ובכל הבריאה. נשמע מפתיע? בפוטנציאל הגלום בחומר התורשתי הרב תחומי שלכם אתם יכולים להיות כל דבר על פני האדמה (וגם שלא על פני האדמה) – יש בכם היכולת להפוך לנמרים, לפיתונים מסוכנים, לדגים, לצבי הבר וכן לפרה המובלת לשחיטה – ליושבי כל ארץ.

 

כיצד יתכן הדבר? בעולמכם ישנו מושג הקרוי עיקרון ההמרה, והוא נשען על התופעה של הזדהות. זוהי תופעה אמיתית בה האדם יכול לדמות שהוא מצוי בעורו של אחר תוך כניסה למישורים האלקטרומגנטיים שלו. כך ניתן לקרוא מחשבות, ניתן להרגיש רגשות של אחרים וניתן לקבל מידע אודות העבר, ההווה והעתיד של כל חי, צומח ודומם על פני כדור הארץ ולהתאחד עמם ברמה האנרגטית.
בתהליך ההזדהות שלכם עם חיות, למשל, יש באפשרותכם להיכנס למישורים האלקטרומגנטיים שלהן, ולהפוך להיות הן ממש. מה זאת אומרת "ממש?" אנו מתכוונים לכך שברמה האנרגטית תוכלו להתאחד עמן ולחוות כי אתם הן החיות עצמן, תוכלו לחשוב את מחשבותיהן ולתפקד כמוהן, וברמות ה"אנטי-פיסיקליות" תוכלו לחוש כי אתם עפים כמו ציפורים, מקפצים כמו חגבים ושואגים כאריות.
ההתאחדות עם ממלכת החי נהירה מאוד לאנשים העוסקים באומנויות לחימה, דוגמת קונג-פו, הנלמד על בסיס ההתייחסות  לתנועת החיות.
בדומה לכך, בחג הפורים, כאשר אתם מתחפשים ועוטים על עצמכם מסכות, ניתנת לכם ההזדמנות להמיר את כסותכם באפשרויות אלקטרומגנטיות אחרות וללמוד על עיקרון ההמרה בעולמכם שלכם ובעולמות של מעלה.
זו היתה הערה בעניין החיבור שלכם עם ממלכת החי, ומן הראוי לציין, כי אם תחפצו בכך, תוכלו להתחבר גם אל ממלכת הצומח, ואף להמיר עצמכם לעצמים דוממים. תוכלו לחוש כמו עץ גדול ועב שורשים הניצב על מקומו ומתבונן בעולם מזה מאות בשנים, תוכלו להרגיש כניצן העומד להתפתח לכדי פרח יפהפה, להרגיש כמו מים מבעבעים בגייזר רותח, תוכלו להמשיל עצמכם להר שקט ענק וחסון או להר געש המאיים להתלקח, ואף ללבה החמה היוצאת ממנו בשאון אדירים – תוכלו להיות כל דבר, אם תרצו בכך.
וזאת לשם מה? כדי להבין כי הפוטנציאל שלכם דומה למהות האלוהית. האלוהות כאמור היא אחת, והיא הכל, וגם לכם הפוטנציאל הזה. כמובן שבהתגלמותכם הפיסית הנתונה לא תוכלו להמיר את גופכם לגופו של אדם אחר, לגופו המתפתל של נחש או למוצקותה של אבן, אך זה אינו משנה, משום שההוויה של הגופים העדינים בכל דבר בעולמכם הינה בבואה אנרגטית של הגוף הפיסי או החומר הדחוסים, ובהתחברות אליהם ניתן, כאמור, להתאחד עם כל בריאה וחומר על פני כדור הארץ.
אנו מציעים לכם להתנסות תחילה בהמרת עצמכם ברמה האנרגטית לאנשים אחרים: נשמו עמוק, הרפו את גופכם והיכנסו לרגיעה. כעת דמו כי אתם משילים מעליכם את זהותכם הרגילה ואת האופן שבו אתם נוהגים לתפוס את עצמכם – והתאחדו עם דמותו של אדם אחר. הרגישו כיצד אתם מתבוננים בעולם דרך עיניו, ומתחברים למהותו – לרגשותיו, למחשבותיו, לרצונותיו וכמיהותיו, לחולשותיו, לעוצמתו, לחוויות שהוא חווה, לקשריו עם אנשים אחרים, ועוד.
אם תתמידו בתרגול זה, תוכלו לפתח בהדרגה יכולת קריאת מחשבות של אנשים אחרים, תוכלו להבין אותם הבנה עמוקה ולקבל מידע אודות אירועים שקרו בעברם, בהווה ובעתיד שלהם – זוהי חוויה נפלאה. אל דאגה, זו אינה חודרנות אל האחר, משום שבמידה ונשמתו של האדם האחר מתנגדת לכך, תוכלו לקבל מידע מוגבל ביותר.
אולם כדאי שתדעו, שבדרך כלל נשמות אינן מתנגדות לראיית נשמות אחרות אותן, משום שאין כל צורך בהסתרה מרמת הנשמה. הנשמות רואות זו את זו בשלמותן בלאו הכי – וברמת האחדות הגבוהה הרי כל הנשמות הן אחת. אך הואיל והדבר גורם לעתים, לכם ולאחרים, לאי נוחות ברמה הנפשית, מן הראוי, באופן עקרוני, לבקש באופן טלפתי הסכמה מן האחר לפני השימוש בעיקרון ההמרה, ולהשתמש בו תמיד אך ורק לצרכים חיוביים ומתוך רגישות ואהבה לזולת.
עוד ברצוננו להבהיר, כי על ההתחברות אל אחרים באמצעות עיקרון ההמרה להיעשות באמצעות התבוננות בלבד ותוך הקפדה שלא להיטמע באנרגיה של האחר, על מנת שזו לא תשפיע עליכם ברמה האישית.
לאחר שתתנסו בהמרת עצמכם לבני מינכם, נסו גם להתחבר אנרגטית לקופים, לציפורים ולכל דבר שתרצו. התנסות זו תאפשר לכם להבין בחיבה יתרה את האגדה על "דוקטור דוליטל". אכן אפשר לשוחח עם חיות. למעשה, הנכם מתקשרים עם חיות באופן טלפתי כל הזמן, אך לרוב ללא שאתם ערים לכך. אלא שאתם עושים זאת בשפה אנרגטית ולא בשפתכם שלכם. ברור שהן אינן מדברות עברית או פרסית... השפה האנרגטית היא השפה האחידה של כל העולמות כולם והיא ראויה ונגישה לכל אחד.
ודאי ראיתם סרטים ושמעתם סיפורים רבים על אנשים שאילפו חיות בהצלחה רבה. כיצד אתם חושבים שהם עשו זאת? הם התחברו אנרגטית לחיות ולמדו אותן, התחברו למחשבות שלהן ואף היו ממש הן לתקופות קצרות. זהו הסוד – אתם יכולים להיות כל דבר שתרצו, כי יש בכם המידע התורשתי האנרגטי האינסופי להכלת כל העולם כולו.
ונחזור לשאלה בה פתחנו, שאלת הבריאה. האם נוצרו הזנים באופן נפרד? האם התפתחו אלה מאלה? ובכן התשובה פשוטה, והיא מיישבת בתוכה את הקונפליקט שבו אתם שרויים – כאשר חלקכם סובר כי האדם התפתח כתוצאה מאבולוציה, וחלקכם סבורים כי האדם נוצר כמות שהוא על ידי בריאה. ובכן, שתי הגישות צודקות. מנקודת מבטכם הליניארית, אכן נוצר האדם כתוצאה מאבולוציה רבת שנים. אולם מבחינת האלוהות, מן הרמה נטולת הזמן – האדם מיועד היה להיות אדם מראשית הדורות, ומכאן נכונה גם הטענה כי האדם נוצר בדמות אדם.
האדם אמנם התפתח בהדרגה דרך מינים שונים, במהלך דורות רבים, להיות המין שהוא מייצג עבורכם היום – אך הוא נועד מלכתחילה להיות בן אנוש. התפתחותו לכדי אדם אינה מקרית. שלבי ההתפתחות שעבר היו רק שלבים שבדרך לעשותו אדם שלם. ודאי שנחוצה היתה לו התפתחות. יתכן ועבר התמיינות שנראית כלא אנושית – אך פוטנציאל ההתהוות שלו היה אנושי מראשית הזמן. דומה הדבר במידה מסוימת לתינוק אשר אתם מתבוננים בו ומדמים כי זוהי הווייתו הסופית. הרי ברור כי זו אינה הווייתו הסופית וכי הוא נמצא בתהליך התפתחות עד להפיכתו לאדם בוגר.
כך גם במערכת התפתחות המינים, אלא שתהליך האבולוציה הוא תהליך רחב היקף – יותר ממה שאתם מסוגלים לתפוס במספר שנותיכם המועט, במחזור חיים אחד, על פני כדור הארץ – והוא כולל השתנות מינים והתפתחותם לכדי מילוי הפוטנציאל הראשוני שלהם. כל מין נברא בשלו – נברא בפוטנציאל שהתממש במהלך השנים.
אם מסתכלים על אמצעו של התהליך – אכן נראה כי מינים שונים עוברים טרנספורמציה, אך דעו לכם שכולם מכוונים להתפתחות מסוימת, ובו בזמן הם שלמים במהותם כפי שהם. גם בני האנוש אינם התחנה האחרונה בהתהוות על פני כדור הארץ, והם ימשיכו עד שייהפכו לאלים – לבני אנוש דמויי אלוה. משם, באחרית הימים, כאשר יגיעו למיצוי רמת ההתפתחות הגבוהה ביותר שלהם עלי אדמות ויהפכו להיות יצורים אנרגטיים ללא גוף פיסי – הם יחזרו להתקיים בעולמות העליונים בלבד.
יקירינו, מן הראוי שתבינו, כי אתם חוליה אחת בשרשרת אינסופית של השתנות, וכי אתם, ממקום מושבכם, מנסים למצוא פתרון לחידה שאין בידיכם די נתונים על מנת להגיע לפתרונה השלם. אינכם יכולים להסתכל באופן רטרוספקטיבי על תהליך שעדיין לא הושלם. בשל עובדה זו קיימות אצלכם גישות כה סותרות, לכאורה, להבנת מוצא המינים.
 בראייתכם הליניארית אתם מבקשים התחלה אמצע וסוף. אלא שהשתנות המינים אינה רק ליניארית, היא גם מעגלית, מתפתחת ואינסופית. הבריאה אינה מעשה ספונטני, כפי שחלק מכם חושב. היא אינה התארעות מקרית של צירוף חומרים לכדי התפתחות מינים אקראיים. לבריאה ישנו ה"דנ"א" שלה. היא מכוונת להתפתחות מסוימת, שבה מינים מסוימים מתפתחים, ואחר כך מפנים את מקומם למינים אחרים. אחת מ"תחנות המינים" היא האדם – כפי שאתם חווים אותו בהתפתחותו הנוכחית. אך כאמור, גם האדם הוא חוליה בשרשרת ההתפתחותית וגם הוא יעבור טרנספורמציה נוספת, וכך הלאה.
על מנת לסייע לכם בהבנה, נקביל זאת לתהליכי ההתפתחות האישיים שלכם. האם אתם יכולים להגיד כי לאדם יש סוף בהתפתחותו? האם תוכלו להצביע על נקודת השיא בחייכם ולהגיד: "כעת אני אדם מושלם ואין צורך בהמשך התפתחותי"? הרי התפתחותכם היא מעגלית ואינסופית. מינקות, לילדות, להתבגרות, לבגרות, לזקנה ולמוות, וחוזר חלילה. האם תוכלו להגיד כי אמצע התהליך הוא שיאו, ומגלם את הסיבה להיווצרותו? והיכן תגדירו גיל זה? גיל שלושים? או אולי גיל חמישים? הנכם מבינים, ודאי, מן הנאמר, כי למעשה אין שיא אחד לחייכם. כל יום בחייכם משמש כשיא נפרד ואחר שאינו בר השוואה לזמנים אחרים, ואתם נמצאים בהתקדמות והתפתחות תמידיים. כך באופן הפרטי שלכם, וכך גם בבריאה כולה.
אנו מפצירים בכם, בני האדם, לגלות צניעות בהתייחסותכם אל האנושות כפי שהיא היום – כאילו הינה שיא התפתחותה של הבריאה. הדבר אינו בהכרח כך. גם אתם חלק משרשרת אינסופית של קיום.
אנו מאחלים לכם הזדמנויות טובות להמרות אנרגטיות והבנה עמוקה לתהליך התפתחות המינים במקומותיכם.
בוקר טוב לכם, מלאכי תבונת הנסתר.