google2b259337bdfd3f8b.htmlטיפול זוגי בשרון
 שלי ברעם מירוז
 מטפלת קלינית מוסמכת (M.A)


טיפול פרטני למבוגרים 
טיפול פרטני למתבגרים והדרכת הורים
הכנה לזוגיות
ייעוץ וטיפול זוגי

התפתחות אישית
קב
וצות


 

 

ייעוץ זוגי


סוגי הייעוץ:      


1.לעבור את השנים הראשונות בשלום:
התמודדות בזוגיות צעירה
2.זוגיות במשבר:
התמודדות עם מצבים קשים במערכת היחסים
3."טיפול עשרת אלפים" לזוגיות:
טיפוח ורענון הקשר הזוגי
4.להצליח בפרק ב':
מערכות יחסים חדשות לאחר גירושין
5.ביחד ולחוד:
טיפול פרטני באוריינטציה זוגית
6.להתגרש בכבוד:
ייעוץ זוגי ו/או פרטני - לקראת ובמהלך גירושין
7.זוגיות מקודשת:
תהליך זוגי רוחני

     
  
כל סוגי התהליך הזוגי נשענים על עקרון המעבר מתודעת מאבק לתודעה חומלת ואוהבת בקשר הזוגי, ועזרה ביצירת מרחב זוגי לפתרון בעיות, שבו מתגייסים שני בני הזוג  כצוות  לפתור את הקשיים העולים ביניהם, מתוך כנות, כבוד והערכה. 


 לעבור את השנים הראשונות בשלום: זוגיות צעירה
 
למרות שהשנים הראשונות בקשר הזוגי נחשבות לשנים מלאות תשוקה והתאהבות, אצל חלק מן הזוגות עשויות שנים אלה להיות סוערות מבחינה רגשית  ובלתי יציבות.
אחת הסיבות לקשיים בתקופה הראשונה בקשר הזוגי נובעת מתוך אמונה של בני הזוג - ברמה מודעת או בלתי מודעת - כי האופן שבו יעצבו את יחסיהם כעת ישקף בהכרח את יחסיהם בעתיד, וכי הפערים הקיימים ביניהם כיום "יישארו כך לנצח", ולא ישתנו לעולם. אמונה זו גורמת לבני הזוג לחרדות ופחדים ממחויבות ארוכת טווח, לתחושות של מחנק וחשש מאובדן החופש האישי, לחוסר בטחון בקשר, למאבקים על טריטוריה, לדריכות ורגישות יתר, ולפיתוח נטייה לזהות אירועים וקונפליקטים שוליים שעולים בזוגיות כ"הרי גורל".
התהליך הזוגי שאני מציעה לזוגות צעירים מסייע בהפחתת החרדה, מאפשר לבני הזוג להירגע בעדינות אל תוך הקשר, להעמיק את האינטימיות ביניהם, ולהבין כי גם מחלוקות קשות הנראות כעת כבלתי ניתנות לגישור, יכולות להשתנות ולהתעדן, וכי זמן, סובלנות הדדית וחמלה לעצמנו ולאחר - הם מן המרכיבים החשובים והמשמעותיים ביצירת זוגיות טובה, מספקת ויציבה.  זוגיות במשבר: התמודדות עם מצבים קשים  בקשר הזוגי

 במהלך חיי הנישואין נתקלים זוגות רבים במשברים משמעותיים המערערים את יציבות הקשר הזוגי כתוצאה מהפרת אמון, בגידה, מחלה של אחד מבני הזוג, שכול או אובדן של קרובים או בני משפחה, בעיות בפריון או במיניות, אלימות מילולית ו/או פיסית, מחלוקות בענייני כספים, חינוך, סגנון חיים ועוד.
התהליך הזוגי שאני מציעה כולל פיתוח תובנות עמוקות לטיב המשבר והסיבות שבגינן הוא נוצר, ועידוד לתפיסת המשבר כחלק בלתי נפרד מן הקשר הזוגי. התייחסות למצבי משבר כחלק מרצף היחסים מאפשרת לבני הזוג להתבונן בקשר שלהם מזווית חדשה, ומתוך כך לאפשר לעצמם לקבל כלים חדשים לפתרון בעיות ברמה הזוגית.  

 

"טיפול עשרת אלפים" לזוגיות

 
כל קשר זוגי, כמו כל תחום אחר בחיינו, זקוק לטיפוח וחיזוק על בסיס קבוע. תופעות טבעיות כמו שחיקה, שעמום, ו/או ירידה בחשק המיני, מופיעות בתקופות שונות במהלך הקשר הזוגי, ורצוי לטפל בהן סמוך ככל האפשר  להופעתן, וכך לאפשר לבני הזוג להתמודד איתן בהצלחה בטרם תהפוכנה למשבר ממשי המצריך התערבות אינטנסיבית.
תהליך טיפוח ורענון הקשר הזוגי  נעשה בשני שלבים:
השלב הראשון מתמקד בפינוי כעסים ישנים, ו -"התחשבנויות" קודמות; עידוד לסליחה והתחלת תקופה חדשה בקשר הזוגי. תהליך זה כולל וויתור על דפוסים ותפקידים שנתקבעו בעבר בקשר הזוגי, לטובת התחדשות ושינוי.
השלב השני מתמקד בפיתוח סגנון יחסים חדש ורענן, המושתת על העמקת האינטימיות בין בני הזוג, הרחבת החופש לבטוי רצונות ורגשות בקשר הזוגי,  ושימוש בהומור, יצירתיות ודמיון לשם חיזוק וביסוס מערכת היחסים. 

 

ביחד ולחוד: טיפול פרטני באוריינטציה זוגית

 
ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג מתקשה להגיע לייעוץ זוגי, מסיבותיו שלו. במקרים כאלה יכול בן הזוג השני להגיע לטיפול פרטני באוריינטציה זוגית, אשר בו נוכל לבחון יחד את הקשיים העולים בתוך מערכת היחסים הזוגית, לעמוד על טיבם ולהציע דרכי התמודדות בונות ומקדמות.  

 

להתגרש בכבוד: זוגות לקראת ובמהלך גירושין

 
תהליכים של פרידה וגירושין הם לרוב קשים מנשוא. רגשות עזים של צער, זעם, אכזבה ותסכול, ותחושות עמוקות של אובדן, מוות, וחוסר שליטה – עולים אצל בני הזוג וגורמים להם לסבל רב.
לעתים הופכים קשיים רגשיים אלה לדחפים של נקמה וטינה, וגורמים לבני הזוג הפרודים לנהוג בבן זוגם לשעבר בחוסר כבוד, בזלזול ומתוך ניכור קשה. חלקם אף נגררים להליכים משפטיים ממושכים ותובעניים, ולסכסוכים בענייני רכוש, טיפול בילדים משותפים, הסכמי משמורת ומזונות.
הייעוץ הזוגי לקראת גירושין, או במהלכם – יחד או לחוד, מאפשר לבני הזוג הפרודים להתמודד באומץ ובאופן ישיר עם תחושותיהם הקשות, ולוותר על התנהלות חסרת שליטה ואימפולסיבית מול עצמם ומול בן הזוג לשעבר. התייחסות לכאב הרגשי ולתחושת האובדן והצער, מתוך חמלה ועדינות, מאפשרת לכל אחד מבני הזוג להיפרד באופן מכבד מן האחר, ולהמשיך בחייו. להצליח בפרק ב': זוגיות חדשה לאחר גירושין

 
במעבר לזוגיות חדשה, לאחר סיומה של מערכת יחסים קודמת, עולים באופן טבעי חששות מפני שחזור דפוסים מן הקשר הקודם, ופחד מכישלון של מערכת יחסים נוספת. רגשות אלה יכולים להעיב על הקשר החדש ולהקשות על התפתחותו.
טיפול זוגי בשלב זה יכול להיטיב עם בני הזוג, ולאפשר להם לעבור בהדרגה לקשר בטוח ויציב עם בן הזוג החדש, להיפרד רגשית מן הקשר הקודם, ולהניח לעבר.  


 זוגיות מקודשת: תהליך זוגי רוחני

 
זוגיות מקודשת הינה מסע חיים משותף של שני בני הזוג להתפתחות רוחנית. בתהליך זה מסייעים בני הזוג האחד לשני לממש את עצמם, ולהתחבר אל החלקים הרוחניים הגבוהים בתוכם באמצעות חמלה, קבלת האחר, פיתוח תובנות רוחניות, סובלנות ואהבה.
זוגיות רוחנית מעניקה למערכת היחסים מימד גבוה של התקיימות - מעל לחיי השגרה והיומיום, ונותנת לבני הזוג מטרה נעלה משותפת, אשר צובעת את כל מערכת היחסים בצבעים של קדושה ואהבה -  ומסייעת להם להתגבר על הקשיים שבדרך.
המעבר לזוגיות מקודשת - באמצעות התהליך הזוגי - מושתת על לימוד רוחני והתוודעות לתפיסות עולם רוחניות גבוהות, על תרגולים רוחניים משותפים, ועל יצירת חוזה משותף של בני הזוג לזוגיות מקודשת.

טיפול זוגי בשרון - הטיפולים נערכים בקליניקה נעימה בשרון, במושב הדר עם, וכן און ליין. 

 
כפי שכולנו יודעים, החיים בזוג אינם תמיד קלים. תקופות של שמחה וחיבור טוב מתחלפות לעתים בתקופות של משבר וקושי, וחוזר חלילה. ישנם זוגות החווים בעיקר תקופות של קושי ומשבר, עד שהם תוהים האם כדאי לשמור על הזוגיות הזו, או שאולי עדיף לפרק את הקשר.
הייעוץ הזוגי שאני מציעה, מעניק לשני בני הזוג את ההזדמנות לבחון את היחסים שלהם מבעד לענני הכעס, הניכור והכאב. הזוגות המטופלים אצלי חווים את הייעוץ הזוגי כחוויה טובה ומרפאת, ופעמים רבות מופתעים לגלות, כי קשיים רבים שנראו להם בלתי ניתנים לפיתרון, משתנים במהירות ומתפוגגים כתוצאה מהתהליך. הזוגיות משנה את פניה, ובהדרגה הופכת להיות טובה ומיטיבה לאורך זמן.
בתהליך ההתערבות נחשפים בני הזוג לצדדים הרגישים והאותנטיים האחד של השני, ולהבנות עמוקות לגבי הסיבה למחשבות, הרגשות וההתנהגות של כל אחד מהם. כתוצאה מהמפגש העדין והמקבל, מתעצמת באופן טבעי האמפטיה, החמלה והאהבה של בני הזוג.
הייעוץ הזוגי מתאים לזוגות בכל שלבי החיים, ובכל המצבים הזוגיים.